Pożegnanie absolwentów i wernisaż

Data publikacji: 30 kwietnia 2014

Wernisaż prac dyplomowych klasy IV Liceum Plastycznego towarzyszył uroczystemu pożegnanie tegorocznych absolwentów tej szkoły, które odbyło się 25 kwietnia. Dyrektor Paweł Zaręba podziękował uczniom za cztery lata współpracy. Wspominał także, jak wyglądały pierwsze spotkania z obecnymi już abiturientami i zauważył, jak bardzo wszyscy wydorośleli. W imieniu wychowawców z absolwentami pożegnała się Izabela Grund – Markusik a także przewodnicząca samorządu uczniowskiego Joanna Blondzik. Absolwenci odebrali świadectwa, dyplomy i nagrody.

Uczniowie klas III, którzy przygotowali całą uroczystość, wręczyli kolegom i koleżankom medale, na których widniał napis „Za wytrwałość”. Na spotkanie zostali zaproszeni także rodzice absolwentów. „Dzień Rodzica” odbył się w szkole już po raz trzeci. Rodzice uczniów wyróżniających się w nauce oraz działalności pozalekcyjnej, a także ci, którzy służyli pomocą szkole, otrzymali listy gratulacyjne. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na bankiet.

Ostatnim elementem uroczystości był wernisaż prac dyplomowych klasy IV LP. Szkoła znów zamieniła się w galerię. Można było podziwiać prace z rysunku i malarstwa, rzeźby, fotografii, wizualizacje wnętrz zaprojektowanych w ramach przedmiotu dekorowanie wnętrz. Wśród prac znalazł się także mebel wykonany z metalu i szkła inspirowany sztuką barokową.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do Zespołu Szkól Artystyczno – Projektowych na wystawę prac dyplomowych, którą można oglądać do końca maja br. Absolwentom klas IV natomiast życzymy powodzenia na maturach!