Uczniowie przystąpili do matury

Data publikacji: 5 maja 2014

1112 uczniów szkół powiatu tarnogórskiego przystąpiło dziś do matury. 594 osoby to licealiści, pozostałe 518 osób to uczniowie techników. Pierwszy dzień matur to obowiązkowy pisemny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Ogółem maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych – z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym przeprowadzony zostanie w czwartek. Dodatkowo, aby otrzymać świadectwo dojrzałości, abiturienci muszą jeszcze przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych – z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Przeprowadzane zostaną one w szkołach przez nauczycieli. Matury potrwają do 30 maja.