Z ofertami pracy do Bytomia

Data publikacji: 8 maja 2014

7 maja w Centrum Usługowo-Handlowym „Agora” w Bytomiu odbyły się Targi Pracy, których współorganizatorem były Urzędy Pracy z Bytomia, Tarnowskich Gór oraz Siemianowic Śląskich. Przy licznym udziale bezrobotnych i poszukujących pracy swoją ofertę zaprezentowało ponad 90 wystawców, w tym z powiatu tarnogórskiego, oferujących miejsca pracy w różnych branżach.

Wśród grupy uczestników biorących udział w tym przedsięwzięciu można było znaleźć także przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Katowic, Młodzieżowych Biur Prac, Agencji Zatrudnienia i Pracy Tymczasowej, Instytucji szkoleniowych, Biur Karier Studenckich oraz ościennych urzędów pracy.

Pracodawcy, zakłady produkcyjne i firmy sektora usług poszukiwali pracowników w większości zawodów występujących na lokalnym rynku pracy, wśród których dominował: handel, gastronomia, ochrona mienia, przetwórstwo i obróbka metalu, prac fizycznych i umysłowych.

Do dyspozycji uczestników Targów Pracy były również oferty pracy poza granicami Polski w ramach sieci EURES.