Laureaci Nagrody „Orła i Róży”

Data publikacji: 13 maja 2014

Magdalena Latacz, prezes Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Koło Polskiego Związku Niewidomych w Tarnowskich Górach to tegoroczni laureaci przyznawanych przez Radę Powiatu w Tarnowskich Górach Nagród „Orła i Róży”. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbędzie się 13 maja o godz. 14.00 w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Magdalena Latacz to jedna z inicjatorów założenia w 2007 roku Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Dzięki jej działaniom słuchacze biorą udział w różnych międzypokoleniowych projektach, wycieczkach, konkursach, koncertach, zajęciach rozwijających talenty i poprawiających kondycję fizyczną. Magdalena Latacz w swoim działaniu podkreśla, że jednym z ważniejszych zadań Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest włączenie osób starszych do systemu kształcenia ustawicznego, ułatwienie każdemu własnego rozwoju, przygotowanie do aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym, lokalnym, narodowym i globalnym.

Koło Polskiego Związku Niewidomych w Tarnowskich Górach to najstarsza organizacja pozarządowa pożytku publicznego na terenie powiatu tarnogórskiego. Od 55 lat działająca na rzecz osób niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku. Tarnogórskie Koło PZN pomaga niewidomym i osobom tracącym wzrok oraz ich bliskim w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Uczy jak być samodzielnym, jak aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Podejmowane działania skutecznie i efektywnie wypełniają założone cele jakimi są społeczna integracja, rehabilitacja, wyrównywanie szans w dostępie do informacji, edukacji, zatrudnienia oraz szeroko pojętej aktywności społecznej i rodzinnej.

Nagrodę „Orła i Róży” otrzymują je osoby wyróżniające się w działalności kulturalnej, sportowej, społecznej oraz charytatywnej.