„Rozpocznij działalność – pożyczymy Ci sukcesu”

Data publikacji: 19 maja 2014

Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Fundusz Górnośląski S.A. realizują projekt dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą „Rozpocznij działalność – pożyczymy Ci sukcesu”

Jest to projekt pilotażowy, którego celem jest wsparcie osób przedsiębiorczych, w województwie śląskim, poprzez udzielenie wsparcia finansowego i doradczo-szkoleniowego. Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości, wzrostu aktywności zawodowej mieszkańców woj. śląskiego oraz wpłynie pozytywnie na otoczenie gospodarcze i społecznie w regionie.

W ramach projektu, uczestnicy mogą ubiegać się o pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej z preferencyjnym oprocentowaniem w wysokości 1% bez dodatkowych prowizji. Pożyczki przyznawane są w wysokości od 10 do 50 tysięcy złotych, z maksymalnym okresem spłaty- 60 miesięcy. Pożyczka może być przeznaczona na cele inwestycyjne, obrotowe i inwestycyjno- obrotowe.

Osoby starające się o pożyczkę otaczane są opieką doradców biznesu (na etapie tworzenia biznesplanu oraz w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej) oraz korzystają ze szkoleń w zakresie podstaw zakładania własnej działalności gospodarczej. Wsparcie szkoleniowo-doradcze dla uczestników projektu jest bezpłatne.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizację projektu nadzoruje Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.