Akcja ewakuacja

Data publikacji: 23 maja 2014

W dniach 20-22 maja br. w poszczególnych budynkach Starostwa Powiatowego odbyły się ćwiczenia ewakuacji osób w razie pożaru. W ich trakcie dokonano pozoracji zaprószenia ognia w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej oraz zadymienia korytarza.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie skuteczności informowania o zagrożeniu oraz przetestowanie istniejących procedur, zasad oraz warunków prowadzenia ewakuacji. Wnioski wyciągnięte z przeprowadzonych akcji pozwolą na doprecyzowanie przepisów ewakuacyjnych i zminimalizowanie zagrożenia w przyszłości.

Wszystkich interesantów, którzy w trakcie ćwiczeń napotkali na utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.