Konkursy o ruchu drogowym rozstrzygnięte

Data publikacji: 23 maja 2014

W Urzędzie Miasta Tarnowskie Góry uroczyście zakończono konkursy wiedzy o ruchu drogowym. Wyniki ogłoszono uczniom szkół z powiatu tarnogórskiego biorącym udział zarówno w eliminacjach, jak i samych konkursach. Dyplomy i nagrody wręczali osobiście Komendant tarnogórskiej Policji, Starosta oraz Zastępca Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry.

W poniedziałek 12 maja 2014 r. Urząd Miasta Tarnowskie Góry gościł w sali sesyjnej przy ul. Sienkiewicza uczniów szkół z powiatu tarnogórskiego, którzy brali udział w konkursach wiedzy o ruchu drogowym. Konkursy Prowadzone już w kwietniu znalazły finał dopiero na początku maja. Z tej okazji uczniowie szkół oraz nauczyciele, którzy reprezentowali drużyny zmagające się w eliminacjach odbierali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody z rąk organizatorów konkursu jak i włodarzy miasta. Przemówienia wygłosili Komendant Powiatowy Policji podisnp. Andrzej Wystalski i Starosta Tarnogórski Lucyna Ekkert oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Tarnowskich Gór.

W konkursie wiedzy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych wyniki przedstawiały się następująco:

·w kategorii drużyn ze szkoły podstawowej:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 w Tarnowskich Górach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wojsce
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13 w Tarnowskich Górach

·w kategorii drużyn ze szkół gimnazjalnych
I miejsce – Gimnazjum w Świerklańcu
II miejsce – Gimnazjum w Kamieńcu
III miejsce – Gimnazjum w Miasteczku Śląskim

W Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym I miejsce zajął Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim, drugie – Zespół Szkół Techniczno – Usługowych w Tarnowskich Górach oraz I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowskich Górach.