Ciepła sień dla karetek

Data publikacji: 28 maja 2014

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. B. Hagera w Tarnowskich Górach ma już ciepłą sień dla karetek. Zbudowano ją przy wejściu do szpitalnego oddziału ratunkowego i izby przyjęć. Nowoczesny, zadaszony i wyposażony w automatyczne drzwi podjazd dla karetek umożliwi pacjentom wygodny transport z karetki do szpitala i ochronę przed niesprzyjającymi zjawiskami atmosferycznymi, szczególnie zimą oraz w chłodne dni. Inwestycja była niezbędna, aby placówka mogła utrzymać Szpitalny Oddział Ratunkowy zgodnie z wymogami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Koszt robót wyniósł ponad 268 tys. zł.

Zdjęcia: Natalia Wróblewska i Agnieszka Widłak