Mass Solitude na festiwalu w Herzogenaurach

Data publikacji: 2 czerwca 2014

Tarnogórski zespół Mass Solitude reprezentował nasz powiat na festiwalu Baserock – Festival, który 31 maja i 1 czerwca odbywał się w Herzogenaurach, w partnerskim powiecie Erlangen – Höchstadt. Grupa pojechała do Niemiec na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Powiatów Erlangen Höchstadt i Tarnowskie Góry. – Mass Solitude zagrał rewelacyjny koncert i dostał doskonale recenzje – mówi Jerzy Strzodka ze stowarzyszenia.

Mass Solitude to zespół progressive metalowy założony w Tarnowskich Górach w 2012 roku. Muzycy wchodzący w skład zespołu poznali się poprzez wspólne występy w poprzednich projektach oraz pracę studyjną. W początkowym etapie działalności zespół zajmował się tworzeniem muzyki do niemych filmów takich jak „Le Voyage a Travers l’impossible”[1904] G.Melies`a oraz „La Caduta di Toria” [1911] G. Pastrone’a, czego zwieńczeniem było zajęcie 3 miejsca na festiwalu muzyki filmowej „Muzyka na Plan” oraz trasa koncertowa po śląskich klubach. Część zespołu w 2013 roku uczestniczyła w wakacyjnej trasie koncertowej dla Tyskich Browarów Książęcych świętujących 400 lecie istnienia w czasie której zaprezentowała swoje interpretacje znanych utworów oraz własne kompozycje.

„Nazwa zespołu zrodziła się pewnego dnia, w którym zastanawialiśmy się nad naszą współczesną samotnością mimo tłumu osób, które przewijają się przez nasze życie. Szukaliśmy sposobu aby temu zaradzić. Naszym osobistym panaceum na tą samotność jest zajmowanie się muzyką, intensywne przeżywanie jej zarówno podczas odsłuchów tego, co akurat wpisuje się w nasz nastrój, jak również podczas tworzenia, wolnej improwizacji wokół tematów, które wypływają na powierzchnię naszego wewnętrznego nieporządku. Poprzez zderzenie tematu samotności w tłumie i muzyki jako naszego lekarstwa na nią powstał właśnie koncept nazwy dla projektu. W taki sposób zrodził się symbol tego, czym muzyka jest dla nas. Tak właśnie powstało Mass Solitude, z tego, co tak naprawdę zaczęło się dużo wcześniej i co każdy z nas wplatał na swój sposób w naszą muzykę” – napisali o swoim zespole muzycy.

Aktualnie zespół nagrywa materiał na swoją pierwszą EP`kę oraz uczestniczy w licznych przeglądach muzycznych i konkursach. W skład zespołu wchodzą: Damian Studziński – wokal, Mateusz Chruściel – gitara, Dominik Kędziora – gitara, Julian Kamiński – bas i Mateusz Marciniak – perkusja.