O miłości do rodziny

Data publikacji: 2 czerwca 2014

Przy pomocy kredek, farbek i wyklejanek opowiedziały o swojej miłości do rodziny, przywiązaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Dzieci wychowujące się rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo – wychowawczych Powiatu Tarnogórskiego wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach VII Metropolitarnego Święta Rodziny przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach oraz Wydział Strategii, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego. Prace podziwiać można w holu Starostwa Powiatowego przy ul. Karłuszowiec 5.

Na konkurs, który odbył się pod hasłem „Rodzina Miłością Wielką” napłynęły 24 prace. W kategorii wiekowej od 7 do 10 lat pierwsze miejsce zajął Oskar Zygmunt, drugie – Natalia Wyłupska, a trzecie – Emilia Galik. W kategorii wiekowej od 11 do 13 lat jury pierwszą lokatę przyznało Edycie Szymańskiej. Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Szymańskiemu, a trzecie Łukaszowi Malichowi. Wybrane prace zostały wystawione w podczas inauguracji VII Metropolitarnego Święta Rodziny 17 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.