Święto pułku

Data publikacji: 10 czerwca 2014

9 czerwca odbyły się obchody związane ze świętem wojsk chemicznych, zorganizowane przez tarnogórski V Pułk Chemiczny im. gen. broni Leona Berbeckiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kaplicy garnizonowej, po której nastąpiło otwarcie mieszczącej wojskowe pamiątki Sali Tradycji. Następnie pododdziały tarnogórskiego pułku chemicznego przemaszerowały na rynek w Tarnowskich Górach. Tam miejsce miał uroczysty apel połączony z przyznaniem odznaczeń i wyróżnień dla żołnierzy. Władze powiatu na uroczystości reprezentował członek Zarządu Powiatu Marian Szukalski.