Srebrny medal Jakuba Binka w Pucharze Europy!

Data publikacji: 11 czerwca 2014
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Największy w swoich dotychczasowych startach sukces odniósł w sobotę 7 czerwca w węgierskim Gyor zawodnik UKS Judo „AHINSA” Jakub Binek zdobywając srebrny medal w Pucharze Europy Judo U – 15. Do niedawna te zawody rozgrywane były jako Puchar Świata, bo są to jedyne zawody tej grupy wiekowej (U-15 ) takiej rangi.

Po zdobyciu tytułu mistrza Polski, zdobyciu Pucharu Polski zarówno w grupie młodzików jak i juniorów młodszych, zajmowaniu I miejsca w rankingu najlepszych zawodników wagi 46 kg, Kuba dołożył srebrny medal Pucharu Europy. Wygrał walki z Tomasem Alparem, Marcelem Veresem, Bruno Branskym i Milanem Palinkasem. W finale uległ Csanadowi Feczko, z którym przed miesiącem zdecydowanie zwyciężył w finale Budapeszt Cup. Stan walk Kuby i Csanada remisowy.

Gratulujemy Kubie i jego kolegom i koleżankom, którzy także w sobotę i niedzielę rywalizowali na turniejach judo i ju-jitsu w Krakowie, Sosnowcu i Rybniku.

W sobotę 7 czerwca złoty medal i tytuł Mistrzyni Śląska w Ju-jitsu Seniorek wywalczyła Irena Woś wygrywając 3 walki wszystkie przed upływem regulaminowego czasu walki. V miejsce zdobył w grupiee seniorów Łukasz Łuksza.
W niedzielę w Krakowie w Turnieju Judo Ne-waza „Judo Przyjaciele” I miejsce zdobył Mateusz Zyzik, a II miejsca zajęli: Paulina Sławatecka, Kacper Łazaj i Ryszard Gołkowski.

Niedziela była także dniem zmagań judoków w comiesięcznym Zagłębiowskim Turnieju Judo, gdzie zawodnicy „Ahinsy” wywalczyli 3 złote medale i jeden srebrny.

W Sosnowcu I miejsca zdobyli : Łukasz Szołtysik, Alan Przybycin i Dominik Kapała, II miejsce w połączonej wadze z cięższymi zawodniczkami zdobyła Agata Binek.

Jeszcze raz gratulacje za ładne walki i zajęte medalowe miejsca!