II Puchar Polski w speedrowerze

Data publikacji: 23 czerwca 2014

15 czerwca na torze speedrowerowym w Kaletach odbyły się zawody II rundy Pucharu Polski w speedrowerze. Zwycięzcą zmagań o drużynowy Pucharu Polski została drużyna Lwy Częstochowa. Drugie miejsce wywalczyła drużyna TSŻ Toruń. Na ostatnim stopniu podium znaleźli się zawodnicy Szawera Leszno. Drużyna z Kalet musiała niestety zadowolić się czwartym miejscem, chociaż do brązowego medalu zabrakło jej jedynie 1 punktu.

Wśród gości zawodów znaleźli się m.in. poseł na sejm Tomasz Głogowski, wicestarosta Andrzej Elwart, burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia. Licznie zgromadzona publiczność swoim przybyciem po raz kolejny dała dowód na rosnącą popularność dyscypliny, jaką jest speedrower. Po raz kolejny na piątkę egzamin zdało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, jako organizator imprezy o znaczeniu ogólnopolskim.

W osiągnięciu sukcesu organizacyjnego pomogli niezawodni sponsorzy:
– Andrzej Elwart wicestarosta tarnogórski, który zapewnił wraz ze swoim zespołem profesjonalną opiekę medyczną.
– Firma Set On Target Janusz Soboszczyk
– Firma Mazur Piotr Mazur
– Miasto Kalety
oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Śląski Oddział Regionalny

Zawodnikom za sportową rywalizację, kibicom za fantastyczny doping, sponsorem za nieocenioną pomoc organizatorzy serdecznie dziękują.