Oficerowie rezerwy utworzyli koło

Data publikacji: 23 czerwca 2014

W Tarnowskich Górach powstało Koło Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. To organizacja patriotyczna skupiająca w swoich szeregach oficerów, podoficerów, kombatantów i osoby cywilne. Celem związku jest pogłębianie świadomości historycznej, upamiętnianie miejsc pamięci narodowej i kształtowanie patriotycznych postaw młodzieży. Patronem Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej jest Marszałek Józef Piłsudski. Popularyzowanie osoby Marszałka, twórcy niepodległego Państwa Polskiego – jako wzorca patriotycznego należy do jednych z najważniejszych zadań członków ZOR RP. Na temat przyszłej współpracy między związkiem i powiatem w czerwcu w Starostwie Powiatowym rozmawiali: wicestarosta Andrzej Elwart i prezes Zarządu Głównego ZORRP w Warszawie płk rez. Alfred Kabata. Więcej informacji o Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej znaleźć można na stronie: www.zorrp.org Siedziba Koła Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej w Tarnowskich Górach znajduje się przy ul. Słoneczników 51 m. 13.