152 nowe okna w DPS

Data publikacji: 24 czerwca 2014

Zakończyła się wymiana okien w segmencie „B” Domu Pomocy Społecznej „Przyjaźń” w Tarnowskich Górach. Koszt zadania wyniósł 86 397 zł. Zakres prac obejmował wymianę 152 sztuk okien a także parapetów wewnętrznych i zewnętrznych. Inwestycja poza walorami estetycznymi przyniesie także korzyści finansowe w postaci oszczędności na energii cieplnej. Warto przypomnieć, że wymiana stolarki okiennej to kolejny już etap prowadzonej przez Powiat Tarnogórski modernizacji tego obiektu.

Wśród wcześniej zrealizowanych w budynku DPS „Przyjaźń” inwestycji znalazły się: remont pokrycia dachowego (2009 – 2010 r.) na kwotę 346 714,00 zł, oddymianie klatek schodowych wraz z elektrycznym systemem sterowania oddymiania (2012 r) na kwotę 68 027,00 zł, wykonanie instalacji oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego (2012 r.) za 153 629 zł, wymiana dźwigu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych w istniejącym szybie wraz z demontażem starego dźwigu w segmencie „C” (2013 r.) – 149 960,00 zł oraz wymiana drzwi przeciwpożarowych (2014 r.) – 145 786 zł.
W tym roku przewidziano również zamontowanie dwóch nowych wind w segmencie „B” oraz „C”. Powstaje również dokumentacja projektowa dotycząca termomodernizacji budynków DPS. Łączna kwota środków poniesionych od 2010 roku na inwestycje w DPS „Przyjaźń” to blisko milion złotych.