Please install Yoast SEO plugin and enable the breadcrumb option to use this shortcode!

Ostatni turniej przed wakacjami

Data publikacji: 24 czerwca 2014
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W ostatnim przed wakacjami o XVII Międzynarodowym Turnieju Judo w kopalni Bochnia (21 – 22.06. 2014) zawodnicy UKS JUDO „AHINSA” zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal, dwa piąte, jedno siódme i jedno dziewiąte miejsce.
Złote medale zdobyły: Agata Binek w wadze 40 kg i Martyna Nolewajka w wadze do 70 kg. Agata pokonała dwukrotnie Veronikę Vtisovą z Rimavskiej Soboty (Słowacja), Weronikę Styrcz z UKS „Arashi” Łódź i Oliwię Wątorek z MOSiR Bochnia.

Srebrny medal zdobył Jakub Binek, który w losowaniu pierwszej walki miał wolny los, potem pokonał Jakuba Jaroszowicza z UKS Judo Wolbrom i Jakuba Pankowskiego z AZS Opole. W finale Kuba walczył z bardzo mocnym fizycznie zawodnikiem Ukrainy Ivanem Chuyko (Spartakovets Kijów) przegrywając ten pojedynek. Tym startem Kuba zakończył starty w tym półroczu, a przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) Jakub wywalczył brązowy medal, wcześniej zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików, wygrał Puchary Polski Młodzików i Juniorów Młodszych i w Gyor zdobył srebrny medal w Pucharze Europy i został Mistrzem Polski Juniorów w Ju-jitsu.

V miejsca zdobyli Małgorzata i Antoni Woś, VII miejsce Alan Przybycin, a IX Łukasz Szołtysik.

Teraz chwila odpoczynku i praca na obozie letnim.