Awanse i nowy samochód od powiatu

Data publikacji: 14 lipca 2014

Policjanci z powiatu tarnogórskiego w piątek 11 lipca obchodzili swoje święto. Podczas akademii, która odbyła się w zabytkowych wnętrzach Centrum Kultury Śląskiej odebrali nominacje na wyższe stopnie służbowe. które wręczali wspólnie Roman Rabsztyn – zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach, Andrzej Wystalski – komendant powiatowy policji w Tarnowskich Górach oraz Andrzej Pilot – wicewojewoda śląski. Komendant Andrzej Wystalski z rąk starosty Lucyny Ekkert odebrał kluczyki do ufundowanego przez powiat nowego policyjnego radiowozu. Z pojazdu marki KIA, na który powiat przekazał policji 50 tysięcy złotych, korzystać będą policjanci z Wydziału Prewencji. Jak co roku starosta Lucyna Ekkert z okazji Święta Policji wyróżniła jednego z funkcjonariuszy. Nagrodę – tablet odebrał aps. Rafał Openchowski, koordynator Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji. Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości mieli okazję zwiedzić wystawę mundurów policyjnych i wojskowych ze zbiorów Michała Giergiela.