Międzynarodowy Plener Artystyczny już otwarty

Data publikacji: 30 lipca 2014

Do 10 sierpnia potrwa Międzynarodowy Plener Artystyczny Powiat Tarnogórski 2014”. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło wczoraj – 29 lipca – w świerklanieckim Pałacu Kawalera. W wydarzeniu udział bierze 27 artystów z Polski, Niemiec i Czech. Tematem prac będą zabytki i przyroda powiatu tarnogórskiego. Wszystkie prace będzie można zobaczyć w katalogu repordukcyjnym, który zostanie wydany po zakończeniu wydarzenia, a także na wernisażu poplenerowym, który odbędzie się 19 sierpnia o godz. 18 w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Celem pleneru jest wypromowanie powiatu tarnogórskiego jako miejsca przyjaznego sztuce, ukazanie i popularyzacja piękna architektury i przyrody terenów obejmujących nasz powiat, pobudzanie kulturalnych inicjatyw lokalnych oraz promocja Ziemi Tarnogórskiej na mapie turystycznej i artystycznej w Polsce, Republice Czeskiej i w Niemczech. Organizatorami pleneru są: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Miasto Kalety i Gmina Świerklaniec.

Artyści, którzy biorą udział w wydarzeniu: Edward Kostka (Polska), Renata Kulig – Radziszewska (Polska), Beata Hetmańczyk (Polska), Roch Ogiński (Polska), Vĕra Kopecká (Republika Czeska), Janina Konieczna (Polska), Leon Kozok (Polska), Mirosław Ogiński (Polska), Ireneusz Szymik ( Polska), Mieczysław Filipiak ( Polska), Maria Stawik – Höhlriegel (Niemcy), Karin Mersmann (Niemcy), Helmut Höhlriegel (Niemcy), Hans Fister (Niemcy), Vladimír Císař (Republika Czeska), Lena Císař (Republika Czeska), Andrzej Hamera (Polska), Oktawia Hetmańczyk (Polska), Michał Ogiński (Polska), Jadwiga Mika (Polska), Ewa Wicher (Polska), Agata Pena (Polska), Dorota Kłosek (Polska), Jerzy Szleger (Polska), Piotr Gregulski (Polska), Anna Kubik (Polska), Eva Sindmanova (Republika Czeska).