Cztery hybrydowe Volvo w PKM Świerklaniec

Data publikacji: 31 lipca 2014

Ciche, ekologiczne i z klimą, czyli pierwsze autobusy hybrydowe Volvo zakupione w Polsce wyruszyły na drogi powiatu. Obsługiwać będą linie 1 i 64 w Tarnowskich Górach. Uroczystej prezentacji tych supernowoczesnych pojazdów dokonano dziś na tarnogórskim Rynku. Cztery autobusy – jeden Volvo 7900 Euro 6 i trzy Volvo 7700 Euro 5, w barwach kojarzących się z przyrodą i czystym ekologicznym środowiskiem, zasiliły flotę PKM Świerklaniec.

Technologia hybrydowa to optymalne rozwiązanie dla komunikacji miejskiej sprzyjające ochronie środowiska. Napęd hybrydowy doskonale spisuje się w pojazdach zmuszonych do nieustannego zatrzymywania się i ruszania, dlatego stanowi idealne rozwiązanie dla autobusów miejskich poruszających się w intensywnym ruchu drogowym. Najnowsza generacja modeli hybrydowych – Volvo 7900 Hybrid zużywa o 39% mniej paliwa i w odpowiednio mniejszym stopniu oddziałuje na klimat niż analogiczne autobusy diesla, a przy tym emituje o połowę mniej tlenku azotu i cząstek stałych. Pasażerowie, przechodnie oraz inni użytkownicy dróg są w dużo mniejszym stopniu narażeni na hałas i wdychanie spalin.