Powiat artystycznym okiem

Data publikacji: 5 sierpnia 2014

27 artystów z Polski, Niemiec i Czech bierze udział w Międzynarodowym Plenerze Artystycznym „Powiat Tarnogórski 2014”. Tematem tworzonych prac są zabytki i przyroda powiatu tarnogórskiego. 19 sierpnia o godz. 18.00 w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbędzie się wernisaż, podczas którego będzie można zobaczyć wszystkie prace stworzone podczas pleneru.

Artyści, którzy biorą udział w wydarzeniu: Edward Kostka ( Polska ), Renata Kulig – Radziszewska (Polska), Beata Hetmańczyk (Polska), Roch Ogiński ( Polska ), Vĕra Kopecká ( Republika Czeska ), Janina Konieczna (Polska), Leon Kozok (Polska), Mirosław Ogiński (Polska), Ireneusz Szymik ( Polska), Mieczysław Filipiak ( Polska), Maria Stawik – Höhlriegel (Niemcy), Karin Mersmann (Niemcy), Helmut Höhlriegel (Niemcy), Hans Fister (Niemcy), Vladimír Císař (Republika Czeska), Lena Císař (Republika Czeska), Andrzej Hamera (Polska), Oktawia Hetmańczyk (Polska), Michał Ogiński (Polska), Jadwiga Mika (Polska), Ewa Wicher (Polska), Agata Pena (Polska), Dorota Kłosek (Polska), Jerzy Szleger (Polska), Piotr Gregulski (Polska), Anna Kubik (Polska), Eva Sindmanova (Republika Czeska).
Plener trwa do 10 sierpnia.