“Święto Kartofla” w Kotach

Data publikacji: 18 sierpnia 2014

9 sierpnia odbył się festyn pn. ”Święto Kartofla promujące zabytkowy kościół w Kotach”. Impreza miała na celu promocję znajdującego się w sołectwie zabytkowego kościoła i połączona była ze zbiórką datków na remont organów. Patronat nad tym wydarzeniem objęła m.in. Starosta Tarnogórski. Festyn rozpoczął się dwugodzinnym blokiem tanecznym dla dzieci i młodzieży przygotowanym przez Active Baby Cafe z Tarnowskich Gór. W programie odbyły się także pokazy tańca bollywood, dance pop i zumby, jak również występ orkiestry dętej OSP Koty.

9 sierpnia odbył się festyn pn. ”Święto Kartofla promujące zabytkowy kościół w Kotach”. Impreza miała na celu promocję znajdującego się w sołectwie zabytkowego kościoła i połączona była ze zbiórką datków na remont organów. Patronat nad tym wydarzeniem objęła m.in. Starosta Tarnogórski. Festyn rozpoczął się dwugodzinnym blokiem tanecznym dla dzieci i młodzieży przygotowanym przez Active Baby Cafe z Tarnowskich Gór. W programie odbyły się także pokazy tańca bollywood, dance pop i zumby, jak również występ orkiestry dętej OSP Koty. Na scenie pojawili się tacy artyści jak: Jacek Kierok, Mariola i Piotr. Na koniec odbyła się zabawa taneczna przy zespole Brawo.

Uczestnicy mogli również sprawdzić się w zawodach w parku linowym oraz skosztować rozmaitych dań z ziemniaków przygotowanych przez KGW Boruszowice –Hanysek, Nową Wieś, Mikołeskę, jak również ciast, które zostały wypieczone przez mieszkańców Kotów i Potępy. Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Starostwo Powiatowe reprezentował Pan Andrzej Elwart – Wicestarosta tarnogórski który był też jednym ze sponsorów festynu.
Należą się duże podziękowania wszystkim organizatorom festynu, a szczególnie proboszczowi ks. Marcinowi Kwoczale, Rufinowi Janosze i Katarzynie Kryszkiewicz, oraz wszystkim którzy festyn wsparli finansowo.

Zadzwoń teraz Skip to content