Święto Wojska i nadanie sztandaru

Data publikacji: 18 sierpnia 2014

15 sierpnia na tarnogórskim Rynku odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. W uroczystym apelu udział wzięły: Kompania Honorowa 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego wraz z pocztem sztandarowym i flagowym, Górnicza Orkiestra Dęta Piekary-Julian, pododdziały 5 Pułku Chemicznego oraz kolumna żołnierzy rezerwy. Święto było doskonałą okazją do wręczenia sztandaru tarnogórskiemu Kołu Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Jednym z fundatorów sztandaru był Powiat Tarnogórski. W trakcie obchodów dokonano także awansów żołnierzy rezerwy, żołnierzy 5 Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach oraz wręczono medale i odznaczenia związkowe. Wśród odznaczonych medalem XXX-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego była starosta tarnogórski Lucyna Ekkert.