Logotyp Ucze sie w TG

W tym roku IV Rodzinne Grzybobranie połączone będzie z III Świętem Truszczycy. Impreza potrwa dwa dni. Rozpocznie się w sobotę 6 września, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Zielona przy ulicy Stawowej 24, a uroczyste zakończenie oraz wręczenie nagród odbędzie się 7 września, o godzinie 17 w Truszczycy.

Szczególnie malowniczą i widowiskową konkurencją będzie Konkurs Połowu Grzybów na wodzie, gdzie pary zawodników powalczą o Puchar Burmistrza Miasta, zbierając styropianowe grzyby rozrzucone wcześniej na wodzie. Ta konkurencja odbywać się będzie na zbiorniku wodnym w Zielonej, skąd uczestników bezpłatny busik zawiezie do Truszczycy.

Gośćmi imprezy będą Justyn Kołek i Czesław Tyrol, a dla uczestników przygotowano konkursy grzybowe oraz konkursy dla dzieci i młodzieży z nagrodami. Organizatorem Grzybobrania, jak co roku, jest Stowarzyszenie Nasze Kalety. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Tarnogórski.

Aktualne informacje nt. Grzybobrania podawane będą na bieżąco na stronie Stowarzyszenia.