Sztandar i dożynki w Połomii

Data publikacji: 2 września 2014

30 sierpnia w Połomii odbyła się uroczystość nadania sztandaru dla miejscowej jednostki OSP. Ceremonię rozpoczęła polowa msza święta, w czasie której poświęcony został nowy sztandar ufundowany przez społeczeństwo sołectwa Połomia. Sztandar jest symbolem uznania dla działalności połomskiej jednostki OSP. Wśród zaproszonych gości na uroczystości stawili się przedstawiciele jednostek OSP i PSP z terenu powiatu tarnogórskiego, wyższych władz strażackich oraz samorządowych. Powiat reprezentował Wicestarosta Tarnogórski Andrzej Elwart, który jednocześnie był członkiem Honorowego Komitetu Nadania Sztandaru. Podczas uroczystości dokonano także wyróżnienia poszczególnych strażaków odznakami „strażak wzorowy”, dyplomami uznania oraz wbicie gwoździ do tablicy pamiątkowej przez zaproszonych gości. Całość uroczystości uświetnił festyn zakończony zabawą taneczną. Dzień później w Połomii świętowano Dożynki Gminy Tworóg. Ulicami miejscowości przeszedł barwny korowód z udziałem Orkiestry Dętej OSP w Tworogu. Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą koronę dożynkową (I miejsce zdobyła Grupa Aktywnych Kobiet Połomki, II – Koło Gospodyń Wiejskich w Tworogu, III Koło Gospodyń Wiejskich Boruszowice – Hanusek) oraz konkurs na najpiękniej przystrojoną posesję, który wygrała Anna Sklorz. Mieszkańcy bawili się podczas występów artystycznych oraz biesiady i tanecznej zabawy.