Borowiacy u Tarnogórzan

Data publikacji: 17 września 2014

Tradycyjnie już, w czasie Gwarków, gościła w naszym powiecie delegacja zaprzyjaźnionego Powiatu Tucholskiego. W skład delegacji z Borów Tucholskich weszli: starosta Dorota Gromowska oraz członkowie Zarządu Powiatu – Jan Przybysz i Wojciech Kociński. Goście zwiedzili Kopalnię Zabytkową w Tarnowskich Górach, odwiedzili tarnogórskie Bractwo Kurkowe i Pałac w Rybnej. Jak co roku Borowiacy uczestniczyli w imprezach odbywających się w ramach tarnogórskich „Gwarków” – obejrzeli między innymi tradycyjny pochód historyczny.