I po plenerze

Data publikacji: 17 września 2014

Dwutygodniowy „Międzynarodowy Plener Artystyczny Tarnowskie Góry – Tuchola 2011” trwał od 25 lipca do 9 sierpnia. Była to trzecia edycja przedsięwzięcia organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach. Tym razem współorganizatorem był Powiat Tucholski. W ciągu pierwszego tygodnia artyści tworzyli prace prezentujące powiat tarnogórski. W drugim tygodniu twórcy przebywali w powiecie tucholskim. Artyści w swoich pracach ukazali najciekawsze miejsca powiatu tarnogórskiego oraz powiatu tucholskiego. Obrazy, rysunki, fotografie oraz prace z ceramiki mają zachęcić turystów do podróżowania i zwiedzania obydwu powiatów. W plenerze udział wzięło 17 artystów z Polski, Czech i Belgi, Wielkiej Brytanii i Portugalii.