Partnerskie powiaty na wystawie w Brukseli

Data publikacji: 17 września 2014
Herb Powiatu Tarnogórskiego

21 czerwca 2011 roku w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Brukseli odbył się uroczysty finisaż wystawy poplenerowej „Międzynarodowego Pleneru Malarskiego – Powiat Tarnogórski 2010”. Wystawa prezentowana była w Brukseli od 4 maja. W finisazu uczestniczyły delegacje dwóch zaprzyjaźnionych powiatów: tarnogórskiego oraz tucholskiego, ze starostami obydwu powiatów na czele: Lucyną Ekkert i Dorotą Gromowską. W ramach imprezy promowano atrakcje turystyczne obydwu powiatów, w tym: Zabytkową Kopalnię Srebra, Park Wodny i inne.

21 czerwca 2011 roku w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Brukseli odbył się uroczysty finisaż wystawy poplenerowej „Międzynarodowego Pleneru Malarskiego – Powiat Tarnogórski 2010”. Wystawa prezentowana była w Brukseli od 4 maja. W finisazu uczestniczyły delegacje dwóch zaprzyjaźnionych powiatów: tarnogórskiego oraz tucholskiego, ze starostami obydwu powiatów na czele: Lucyną Ekkert i Dorotą Gromowską. W ramach imprezy promowano atrakcje turystyczne obydwu powiatów, w tym: Zabytkową Kopalnię Srebra, Park Wodny i inne. Goście finisażu mieli także do dyspozycji stoisko z produktami regionalnymi: oblatami, kopalniokami i miodami. Na zaproszenie Tadeusza Zwiefki – posła do Parlamentu Europejskiego obydwie delegacje zwiedziły Parlament Europejski. W finisażu uczestniczyli: Piotr Wojtczak – kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Brukseli. wspomniany już Tadeusz Zwiefka poseł do Parlamentu Europejskiego, polonia mieszkająca w Brukseli. Na uroczystość przybyli także artyści, którzy wzięli udział w „Międzynarodowym Plenerze Malarskim” – Norbert Van Yperzeele (Belgia) oraz Pol Leurs (Luxembourg).
W delegacji powiatu tarnogórskiego uczestniczyli: starosta – Lucyna Ekkert, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu – Justyna Schmidt – Łakomy, pracownicy powyższego wydziału – Agnieszka Jochlik i Mirosław Ogiński (komisarz pleneru) oraz Łukasz Kowalski – fotograf.
Powiatu tucholski reprezentowali: Dorota Gromowska – starosta tucholski, Wiktor Metkowski – wicestarosta Tucholski, Sylwia Sobczak – naczelnik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu.

Call Now ButtonZadzwoń teraz