22 września rusza przebudowa Wyszyńskiego. Będą utrudnienia

Data publikacji: 19 września 2014

W poniedziałek 22 września rusza przebudowa ulicy kard. Stefana Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach. Prace prowadzone będą na odcinku od ronda „NSZZ Solidarność” do ulicy Obwodowej, na długości 1045 metrów. Roboty drogowe będą realizowane odcinkami przy utrzymaniu ruchu wahadłowego. Zalecany objazd wiedzie ulicami Gliwicką i Obwodową lub Opolską. Zakończenie robót planowane jest pod koniec listopada. Za utrudnienia przepraszamy.

Powyższa inwestycja finansowana jest z budżetu powiatu oraz ze środków pochodzących z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Prace obejmować będą wymianę nawierzchni asfaltowej, poszerzenie istniejących miejsc postojowych wzdłuż ulicy oraz wykonanie nowej nawierzchni chodnika po stronie parku i zatoki autobusowej w okolicach cmentarza. Przy przebudowie ulicy zostanie docelowo zmieniona organizacja ruchu celem poprawy bezpieczeństwa.