Szlakiem rezydencji

Data publikacji: 21 września 2014

To znakomita promocja turystyki rowerowej i powiatu tarnogórskiego, a także propozycja, jak można spędzać czas – mówiła starosta Lucyna Ekkert otwierając dziś w południe „Rajd rowerowy szlakiem górnośląskich rezydencji”. Wydarzenie zgromadziło około 80 miłośników dwóch kółek. Uczestnicy rajdu wyruszyli pod Starostwa Powiatowego na Karłuszowcu. Na trasie zobaczą m.in. Pałac hrabiów de La Valette d’Uclaux na Karłuszowcu, Zabytkową Kopalnię Srebra, Czerwoną Hałdę, Wapienniki i pałac Henckel von Donnersmarcków w Nakle Śląskim. O historii wszystkich tych miejsc w trasie barwnie opowie dr Arkadiusz Kuzio – Podrucki. Rajd jest częścią „Szlacheckiego weekendu” organizowanego w dniach 19-21 września w Centrum Kultury Śląskiej.
Organizatorzy: Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach.