I Powiatowy Rajd Młodych Kierowców – nowy termin

Data publikacji: 25 września 2014

Informujemy, że zmienił się termin, w jakim odbędzie się I Powiatowy Radjd Młodych Kierowców. Nowy termin dla zawodów to 8 listopada br. Organizatorzy wydarzenia to: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Automobilklub Śląski i Klub 22. I Powiatowy Rajd Młodych Kierowców połączony zostanie z KJS, czyli Konkursową Jazdę Samochodem. Wydarzenie honorowym patronatem objęła Lucyna Ekkert, starosta tarnogórski.

W rajdzie mogą brać udział kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kat. B nie dłużej niż 2 lata. Załoga powinna składać się z kierowcy i pilota (pilot powinien mieć ukończone minimum 17 lat i nie musi posiadać prawa jazdy!). Próby sprawnościowe wykonuje się w kaskach ochronnych, które należy mieć ze sobą. Jeżeli samochód nie jest własnością kierowcy biorącego udział w rajdzie należy mieć zgodę użyczenia pojazdu.

Klasy według pojemności silnika:
• do 1000 cm³
• 1000 cm³ – 1400 cm³
• 1400 cm³ – 1600 cm³
• 1600 cm³ – 2000 cm³

W każdej z klas przyznawane będą trzy nagrody.
W klasyfikacji generalnej Puchar Starosty.
Wpisowe wynosi 50 zł od załogi.

KJS – Konkursowa Jazda Samochodem: mogą w niej brać udział kierowcy, którzy zbierają punkty do licencji kierowcy sportowego, nie ma określonego czasu posiadania prawa jazdy. Załoga składa się z kierowcy i pilota.
Wpisowe 150 zł od załogi.

Patronat medialny: TVP Katowice, Radio Piekary

Gośćmi specjalnymi imprezy będą kierowcy rajdowi oraz wokalistka Marta X.
Informacje dotyczące rajdu uzyskać można pod numerem: 725-039-065
Szczegóły na plakacie.