Gaudeamus dojrzałych studentów

Data publikacji: 30 września 2014

Uroczyste „Gaudeamus Igitur” rozbrzmiało wczoraj w murach kompleksu zamkowego w Starych Tarnowicach, gdzie Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował ósmy już rok akademicki. Najlepsze życzenia dla wszystkich studentów na ręce prezes stowarzyszenia – Magdaleny Latacz złożyła m.in. starosta Lucyna Ekkert. Prelegentami w tym dniu byli: senator Maria Pańczyk – Pozdziej, burmistrz Arkadiusz Czech i historyk Arkadiusz Kuzio – Podrucki. Wspólnie ze Stanisławą Szymczyk, sekretarzem UTW, opowiadali o honorowych obywatelach miasta Tarnowskie Góry. – Każda radość, którą niesiemy, zawsze do nas powróci – tym krzepiącym mottem zakończyła uroczystość Stanisława Szymczyk.