Srebrny medal Jakuba Binka

Data publikacji: 30 września 2014
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W sobotę i niedzielę (27 –28 września) w Warszawie odbył się największy w Polsce, rozgrywany na 9 matach w hali Torwaru, XVI INTERNACIONAL WARSAW JUDO CUP (Międzynarodowy Turniej Judo Warszawa Cup), w którym wśród 1118 zawodników z całej Europy startowali zawodnicy UKS Judo „Ahinsa”. Klub reprezentowali Jakub Binek w grupie U-17 (waga 46 kg), Agata Binek, Martyna Nolewajka i Łukasz Szołtysik w grupie U14 (w wagach 44, +63 i 34 kg).

Do finału w wadze 46 kg doszedł Jakub Binek, wygrywając kolejno przez ippon (przed upływem regulaminowego czasu), z Kiryłem Zapunakaką z FSK Ogoniok Molodech, Stanislavem Teplyakovem z Kometa Judo Club Ryazań i Jakubem Pankowskim (czołowym polskim zawodnikiem wagi 42), który zmienił wagę na 46 kg. W finale po bardzo ładnej walce uległ starszemu od siebie holendrowi Mauro Martinezowi z Judo Club Herkules. Trochę w tej walce pomógł przeciwnikowi sędzia, który po udanym ataku Kuby nie pozwolił na podjęcie akcji w ne-waza.
Srebrny medal w tak dużym (rozgrywanym na 9 matach) i to w dodatku w grupie wiekowej juniorów młodszych (Kuba jest jeszcze młodzikiem) jest dużym sukcesem tego zawodnika. Gratulujemy!
III miejsce i brązowy medal zdobyła Agata Binek wygrywając z Weroniką Styrcz z UKS Arashi Łódź, z Agatą Palką z UKS Olimp Nowa Sól. W kolejnej walce uległa mającej już spore sukcesy w zawodach europejskich holenderce Yantel Boot z Baci Ga Breda (Boot wygrała klasyfikację tej wagi), W walce o III miejsce pokonała Elizę Jevstingniejevą z Adazu BJSS Adazi.
V miejsce zajęła Martyna Nolewajka, a XI Łukasz Szołtysik. Ta dwójka zawodników była najlżejsza w swoich kategoriach wagowych.
Gratulujemy zaangażowania w walkach i życzymy sukcesów w kolejnych startach.