Kogel – mogel i otwarcie kładki

Data publikacji: 6 października 2014
Herb Powiatu Tarnogórskiego

„Kogel – mogel – cudze chwalicie, swego nie znacie” to impreza, która w zeszły weekend odbyła się w Krupskim Młynie. Projekt organizacji tego wydarzenia wygrał konkurs zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania „Spichlerz Górnego Śląska” jako jedna z najlepszych inicjatyw oddolnych podejmowanych przez lokalne społeczności. Celem imprezy była promocja walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych gminy oraz dokonań jej mieszkańców. W ramach wydarzenia na scenie zaprezentowały się m.in. lokalne zespoły, chóry, młodzież z Zespołu Szkół w Krupskim Młynie.

„Kogel – mogel – cudze chwalicie, swego nie znacie” to impreza, która w zeszły weekend odbyła się w Krupskim Młynie. Projekt organizacji tego wydarzenia wygrał konkurs zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania „Spichlerz Górnego Śląska” jako jedna z najlepszych inicjatyw oddolnych podejmowanych przez lokalne społeczności. Celem imprezy była promocja walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych gminy oraz dokonań jej mieszkańców. W ramach wydarzenia na scenie zaprezentowały się m.in. lokalne zespoły, chóry, młodzież z Zespołu Szkół w Krupskim Młynie. Przygotowano także blok sportowo – rekreacyjny, spotkanie z poezją i wystawy fotograficzne. Organizatorem imprezy byli: Regionalne Ognisko Historyczne, Gminy Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Urząd Gminy w Krupskim Młynie.

Wydarzeniu towarzyszyło uroczyste otwarcie nowo wybudowanej kładki pieszo – rowerowej na rzece Mała Panew. To jedna z największych inwestycji drogowych, zrealizowanych przez Powiat Tarnogórski w obecnej kadencji, a przede wszystkim przedsięwzięcie długo oczekiwane przez mieszkańców Krupskiego Młyna. Budowa kładki znacznie poprawiła bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, którzy do tej pory zmuszeni byli korzystać z wydzielonego niewielkiego pasa obok drogi. Nowa kładka architektonicznie wpisała się w istniejący obok most i ma 28 m długości oraz blisko 6 m szerokości. Znalazły się na niej dwuipółmetrowej szerokości pasy dla pieszych i rowerzystów. W przypadku ewentualnego podniesienia stanu rzeki, istnieje możliwość podniesienia kładki, aby zapobiec jej zalaniu. Całkowity koszt inwestycji to 1 020 000 zł. Połowa środków na ten cel przekazana została z rezerwy subwencji ogólnej, a druga połowa to środki własne powiatu.

Call Now ButtonZadzwoń teraz