Miedary i Świerklaniec wyróżnione w konkursie „Piękna Wieś”

Data publikacji: 6 października 2014

Miedary w gminie Zbrosławice w kategorii najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje oraz Świerklaniec w kategorii najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi. To zdobywcy wyróżnienia w konkursie „Piękna Wieś”. W rywalizacji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski w Katowicach wzięło udział 40 gmin z terenu województwa.

Miedary wyróżnione zostały w kategorii najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje za Zespół Pieśni i Tańca Miedarzanie.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły pokazać to, co w Miedarach najcenniejsze. To kolejne już wyróżnienie będzie nas motywować do dalszego działania – mówi Herbert Kupka, sołtys Miedar.

Świerklaniec otrzymał wyróżnienie w kategorii najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi za projekt zagospodarowania skweru i miejsc parkingowych w centrum sołectwa .W 2013 roku. wybudowano tam otwarty ciek wodny na linii odwodnienia źródełka z ul. Źródlaną obok gimnazjum oraz zamontowano koło młyńskie poruszane przepływającą wodą. Nad zwierciadłem wody powstała kładka – mostek na ścieżce, łączącej ulicę Główną z Młyńską. Podczas wykonania tej inwestycji powstały również nowe parkingi.

Podsumowanie konkursu „Piękna Wieś 2014” oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas forum sołtysów województwa śląskiego w dniach 27 – 28 października 2014 w Szczyrku