Danuta Hübner w Centrum Kultury Śląskiej

Data publikacji: 13 października 2014

Zjednoczona Europa to zaledwie 7 procent ludności, to maleńka część świata, świata niespokojnego, drapieżnego. Taki ten świat będzie w najbliższych latach, trudny, bałaganiarski, niepewny. Dlatego ważne jest trzymanie się razem, dbanie o to by Europa była silna i dawała nam komfort bezpieczeństwa. Ważne jest, żebyśmy sobie Europy nie dali odebrać – mówiła 10 października w Centrum Kultury Śląskiej Danuta Hübner.

Pierwsza polska komisarz w Unii Europejskiej, obecnie posłanka do Parlamentu Europejskiego, spotkała się z młodzieżą szkół naszego powiatu, mieszkańcami, dziennikarzami i samorządowcami. Rozmawiano nie tylko o korzyściach płynących z naszego członkostwa w Unii Europejskiej ale także o problemach współczesnej Europy i wyzwaniach, jakie przed nią stoją.

– Środki finansowe płynące z Unii Europejskiej mają wymiar nie tylko materialny. Uczą nas współpracy, solidarności, strategicznego myślenia, tego, że musimy sobie nawzajem pomagać. Ten pozafinansowy wymiar pieniędzy europejskich jest niesłychanie ważny – podkreśliła Danuta Hübner. – Jeżeli będziemy zjednoczeni, będziemy mieć siłę. Myślę, że Polacy będą nadal tak silnie wspierać integrację europejską, pilnując jednocześnie tego by nam służyła. Dlatego musimy być aktywni w Europie – dodała.