Odznaczeni urzędnicy

Data publikacji: 14 października 2014

13 października w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia orderów, odznaczeń państwowych i odznak honorowych osobom zasłużonym dla województwa śląskiego i kraju. W gronie 70 uhonorowanych przez wojewodę Piotra Litwę osób znalazło się pięciu pracowników Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Złoty Medal za Długoletnią Służbę odebrał Geodeta Powiatowy – Roman Kurtyka. Srebrne Medale za Długoletnią Służbę trafiły do: Beaty Dymarczyk – Grochowiny (Administratora Bezpieczeństwa Informacji), Danuty Kostoń (Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa) i Joanny Lech – Boryczki (Wydział Edukacji). Brązowy Medal za Długoletnią Służbę otrzymała Ewa Lukosz (naczelnik Wydziału Kontroli). W późniejszym terminie odznaczenia odbiorą również: Regina Olszówka z Wydziału Organizacyjnego (Złoty Medal za Długoletnią Służbę) i Dariusz Bąk z Wydziału Strategii, Promocji i Sportu (Brązowy Medal za Długoletnią Służbę).

Ustanowiony w 1938 r., a przywrócony w 2007 r., Medal za Długoletnią Służbę nadawany jest za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. O odznaczenia dla pracowników wystąpiła starosta Lucyna Ekkert.

Serdecznie gratulujemy!