Powiatowy Dzień Edukacji

Data publikacji: 15 października 2014

– To nauczyciel obok rodzica stoi najbliżej młodego człowieka, zna jego problemy, kształtuje jego charakter i osobowość, przygotowuje do dorosłego życia, wytycza ścieżkę kariery – podkreśliła dziś starosta Lucyna Ekkert, otwierając obchody Powiatowego Dnia Edukacji. Podczas uroczystości, która odbyła się w Centrum Kultury Śląskiej wręczono Stypendia Powiatu Tarnogórskiego dla najlepszych studentów. Wśród nagrodzonych znaleźli się studenci Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademii Sztuki w Szczecinie, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Stypendia otrzymali: Barbara Cornik, Marta Czarnecka, Katarzyna Händel, Magdalena Itman, Barbara Kaczmarek, Małgorzata Kępa, Dominik Kossakowski, Michał Kubarski, Aneta Lukoszek, Wojciech Pawełczyk, Karol Tobor, Tobiasz Trawiński i Magdalena Zabagło.
Podczas uroczystości nagrody starosty odebrało 28 nauczycieli i dyrektorów szkół a gratulacje przekazano tym pedagogom, którzy zdobyli w tym roku awans na nauczyciela dyplomowanego. Obchody uświetniły występy artystyczne w wykonaniu zespołu „Szansa” z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Jordana oraz stypendysty Karola Tobora.