Artystyczny sukces Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Data publikacji: 16 października 2014

Dwie prestiżowe nagrody zdobyli członkowie grupy teatralnej Tarnogórskiego Stowarzyszenia – Uniwersytet Trzeciego Wieku na I Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów 2014. W kategorii małe formy teatralne przyznano Tarnogórzanom I. nagrodę za wyjątkowy spektakl „Wyszkubki, czyli jak się downi na Śląsku żyło”, pokazujący w sposób humorystyczny zanikające tradycje. Henryka Borkowska – Szmatloch, reżyserka tego spektaklu, zarazem aktorka, uhonorowana została Nagrodę Specjalną za profesjonalizm w obu dziedzinach.

Zespół teatralny wystąpił w składzie: Henryka Borkowska – Szmatloch, Maria Witkowska, Aleksandra i Jan Różycki, Jerzy Zieliński, Henryka Żurek, Helena Domańska, Jadwiga Glanc, Elżbieta Tobór, Rozalia Gnot, Otylia Stopik , Maria Gołąbska – Marulewska, Barbara Holy i Irena Jasiurkowska.

Artystyczny sukces Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku odniósł 11 października 2014 roku na I Oświęcimskiech Spotkaniach Artystycznych Seniorów 2014 organizowanych przez oświęcimski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Oświęcimskie Centrum Kultury.

Ogólnopolskie spotkanie artystyczne uniwersytetów trzeciego wieku miało miejsce w Oświęcimskim Centrum Kultury i odbywało się, pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim Janusza Chwieruta i Posłanki do Europarlamentu Róży Thun. W ogólnopolskim spotkaniu – I Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów 2014 wzięło udział ponad 200 uczestników, 15 zespołów reprezentujących Uniwersytety Trzeciego Wieku z: Andrychowa, Bytomia, Oświęcimia, Pszczyny, Rybnika, Rudy Śląskiej, Sosnowca, Tarnowskich Gór, Tarnowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Wolbromia.To ciekawe spotkanie, oprócz zaprezentowania na szerokim forum własnych osiągnięć, pozwoliło także na bardzo ciekawą wymianę doświadczeń.Sukces Tarnogórskiego Stowarzyszenia – Uniwersytet Trzeciego Wieku –działającej w jego ramach grupy teatralnej jest tym bardziej cenny, bowiem znalazł uznanie u znamienitego grona jurorów: Włodzimierz Jasiński (aktor), Janusz Toczek (poeta, teatrolog), Bernadeta Stawowczyk-Zemanek (muzyk), Jakub Połącarz (muzyk), Sławomir Kurzak (instruktor tańca, choreograf).

Sukces Tarnogórskiego Stowarzyszenia – Uniwersytet Trzeciego Wieku podsumować można zapewne słowami 16. prezydenta Stanów Zjednoczonych- Abrahama Lincolna: To pięknie, gdy człowiek może być dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne. Pewne jest , że Uniwersytet Trzeciego Wieku Tarnogórskiego Stowarzyszenia – UTW jest dobrą wizytówką miasta Tarnowskie Góry i powiatu tarnogórskiego.

Autorami zdjęć są Ewa i Alek Słabikowie.
Stanisława Szymczyk, sekretarz TS-UTW
Więcej informacji na stronie: www.utwtg.pl