Międzynarodowy Plener Artystyczny

Data publikacji: 27 października 2014

Od 3 do 10 maja 2012 roku w powiecie Erlangen – Höchstadt odbył się Międzynarodowy Plener Artystyczny. Wzięli w nim udział artyści z naszego powiatu: Leon Kozok, Michał Ogiński, Jerzy Szleger, Ireneusz Szymik oraz Mirosław Ogiński (komisarz pleneru). Ponadto w wydarzeniu uczestniczyli artyści niemieccy: Gerti Koch, Maria Stawik – Höhlriegel, Katharina Ort, Ute Kühn – Andrzejewski, Hans Fister, Wolfgang Knobl, Jens Kühn – Andrzejewski, Helmut Höhlriegel, Eberhard Scholten, Joachim Schymura i Peter Bier. Zwieńczeniem pleneru był wernisaż w Herzogenaurach. Od 10 maja 2012r. na rynku można było oglądać powstałe prace. Wernisaż dzieł stworzonych na plenerze dwa dni później otworzyły Dni Kultury Niemieckiej w Powiecie Tarnogórskim. Wydarzenie miało miejsce 12 maja 2012r. o godz. 16.00 w Autorskiej Galerii Lokalnych Twórców w „Kałamarzu”. Organizatorami pleneru byli: Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Starostwo Powiatowe w Erlangen – Höchstadt, Towarzystwo Przyjaciół Erlangen – Höchstadt – Tarnowskie Góry oraz restauracja „Kałamarz”.