Minister Adam Ździebło odwiedził nasz powiat

Data publikacji: 27 października 2014

Adam Ździebło, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, gościł 24 października, na zaproszenie posła Tomasza Głogowskiego, w powiecie tarnogórskim. W ramach wizyty minister zobaczył realizowane i zakończone już inwestycje drogowe, w tym wybudowaną przez powiat kładkę pieszo – rowerową w Krupskim Młynie. Przypomnieć należy, że inwestycja ta zrealizowana została dzięki 50% dotacji z budżetu krajowego, z rezerwy subwencji ogólnej. Adam Ździebło odwiedził także budowany obecnie odcinek drogi krajowej DK-11 w Tworogu. Prace w tym miejscu przebiegają bardzo sprawnie – droga będzie przejezdna od końca listopada. Druga część spotkania poświęcona był kolei i polityce. Rozmawiano m.in. o budowie trasy kolejowej do Pyrzowic przez Tarnowskie Góry.