Niemieckie Dni Kultury w Powiecie Tarnogórskim

Data publikacji: 27 października 2014

W maju 2012 r. odbyły się w Powiecie Tarnogórskim „Niemieckie Dni Kultury”. Przedsięwzięcie było okazją do zapoznania się z ofertą kulturalną przygotowaną przez artystów z Powiatu Erlangen – Höchstad. Ten region północnej Bawarii jest nam szczególnie miły poprzez partnerstwo naszych powiatów, przypieczętowane porozumieniem o wzajemnej współpracy, zawartym w 2005 roku. Rozpoczęła je w sobotę wystawa poplenerowa prac polskich i niemieckich artystów stworzonych w ramach I Międzynarodowego Pleneru Artystycznego w Powiecie Erlangen – Höchstadt. Wernisaż tej wystawy odbył się w restauracji „Kałamarz”. Z kolei wieczorem w Pałacu w Rybnej zaprezentowano wystawę fotografii Gerharda Wielanda z Fotoclubu Herzogenaurach, zatytułowaną „Świat w obrazach Myanmar”. Prace są efektem podróży artysty do Birmy. Wieland swoją fascynację fotografią łączy się z olbrzymim zainteresowaniem innymi kulturami oraz z zamiłowaniem do poznawania ich zwyczajów, religii i kultury. Spotkanie w pałacu w Rybnej uświetnił również koncert muzyki fortepianowej i kameralnej – Od Wolfganga Amadeusza Mozarta do Astora Piazolli w wykonaniu Marii Saulich (fortepian) i Nadji Schneider (wiolonczela). Z kolei w niedzielę w Kościele Ewangelickim w Tarnowskich Górach zaprezentował się chór „SING A-MOLL” ze swoim koncertem „Sentimental journey”.