Nowy zarząd Towarzystwa Przyjaciół Powiatów

Data publikacji: 27 października 2014

Walne Zebranie Członków Towarzystwa Przyjaciół Powiatów Erlangen Höchstadt – Tarnowskie Góry wybrało jednomyślnie Manfreda Bachmayera z Eckental na nowego prezesa towarzystwa. On zastąpi na tym stanowisku Brigitte Freifrau von Hormuzaki, która od 2008 roku stała na czele stowarzyszenia. Zastępcą Bachmmayera został jednogłośnie wybrany Georg Strzodka z Herzogenaurach. Urząd ten przejmie po Viceprezesie – Jörgu Bubel. Na swoich stanowiskach pozostali: Christiane Webert z Herzogenaurach – skarbnik i Kathrin Menzel z Kalchreuth – sekretarz.

Walne Zebranie Członków Towarzystwa Przyjaciół Powiatów Erlangen Höchstadt – Tarnowskie Góry wybrało jednomyślnie Manfreda Bachmayera z Eckental na nowego prezesa towarzystwa. On zastąpi na tym stanowisku Brigitte Freifrau von Hormuzaki, która od 2008 roku stała na czele stowarzyszenia. Zastępcą Bachmmayera został jednogłośnie wybrany Georg Strzodka z Herzogenaurach. Urząd ten przejmie po Viceprezesie – Jörgu Bubel. Na swoich stanowiskach pozostali: Christiane Webert z Herzogenaurach – skarbnik i Kathrin Menzel z Kalchreuth – sekretarz. Na członków Zarządu wybrani zostali: Kerstin Engel, Jörg Bubel, Heinz Leonhard i Joachim Lukas.
Walne Zgromadzenie Członków, na podstawie Statutu Towarzystwa podjęło decyzję o zatwierdzeniu nowej Idei Przewodniej – Preambuły Towarzystwa. W niej zawarto cele i formy działania. Zadaniem Towarzystwa jest pomoc w organizacji wymian międzyszkolnych i pomiędzy organizacjami młodzieżowymi oraz wymiana kulturalna i sportowa mieszkańców powiatów. Kolejnym celem działalności jest udzielanie pomocy w nawiązywaniu kontaktów między firmami, stowarzyszeniami i instytucjami publicznymi. Główną ideą towarzystwa jest dążenie do zbudowania trwałej przyjaźni między mieszkańcami obu powiatów i państw w zjednoczonej Europie.

Call Now ButtonZadzwoń teraz