O współpracy szkół partnerskich powiatów

Data publikacji: 27 października 2014

O nawiązaniu bądź kontynuacji współpracy między szkołami Powiatu Tarnogórskiego i Powiatu Erlangen – Höchstadt rozmawiano 15 maja 2012r. w Starostwie Powiatowym. Z wicestarostą Powiatu Erlangen – Höchstadt Manfredem Bachmayerem spotkali się dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych: Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej, Wieloprofilowego Zespołu Szkół, Zespołu Szkół Artystyczno – Projektowych, Zespołu Szkół Budowlano – Architektonicznych, Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych oraz Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich. – Zarówno Powiat Erlangen – Höchstadt jak i Towarzystwo Przyjaciół Erlangen – Höchstadt – Tarnowskie Góry są gotowe wspierać wymianę młodzieży. Środki na ten cel pochodzić mogłyby z różnych instytucji, fundacji, a także z budżetów powiatów. Mogłyby to być projekty trwające od roku do dwóch lat dla uczniów bądź wymiana nauczycieli w ramach hospitacji – mówił wicestarosta Bachmayer. Zainteresowani współpracą przedstawiciele szkół naszego powiatu przedstawili swoje pomysły, które poprą listami intencyjnymi skierowanymi bezpośrednio do szkół Powiatu Erlangen – Höchstadt.