Wernisaż w partnerskim powiecie

Data publikacji: 27 października 2014
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Wystawa poplenerowa „Międzynarodowego Pleneru Malarskiego – Powiat Tarnogórski 2010” gościła między 29 kwietnia a 2 maja 2011 roku w Herzogenaurach – w naszym zaprzyjaźnionym Powiecie Erlangen – Höchstadt. Wernisaż był okazją do spotkania się starostów partnerskich powiatów: Eberharda Irlingera i Lucyny Ekkert. W delegacji uczestniczyła również Aleksandra Król – Skowron, członek Zarządu Powiatu. Międzynarodowy Plener Malarski został zorganizowany w ramach projektu UE: „Wszystkie drogi prowadzą do nas – promocja turystyczna Powiatu Tarnogórskiego”.

Wystawa poplenerowa „Międzynarodowego Pleneru Malarskiego – Powiat Tarnogórski 2010” gościła między 29 kwietnia a 2 maja 2011 roku w Herzogenaurach – w naszym zaprzyjaźnionym Powiecie Erlangen – Höchstadt. Wernisaż był okazją do spotkania się starostów partnerskich powiatów: Eberharda Irlingera i Lucyny Ekkert. W delegacji uczestniczyła również Aleksandra Król – Skowron, członek Zarządu Powiatu. Międzynarodowy Plener Malarski został zorganizowany w ramach projektu UE: „Wszystkie drogi prowadzą do nas – promocja turystyczna Powiatu Tarnogórskiego”. Wzięło w nim udział 22 artystów z Polski, Czech, Ukrainy, Belgi i Luksemburga. Prace, na które składają się obrazy, fotografie, a także ceramiki przedstawiają i promują obiekty i miejsca atrakcyjne turystycznie z terenu Powiatu Tarnogórskiego.
Wystawę w Herzogenaurach zorganizowali pracownicy Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach wraz z Kołem Przyjaciół Erlangen Höchstadt – Tarnowskie Góry. Wystawa 4 maja 2011 trafiła do Brukseli, gdzie pokazana została w Wydziale Konsularnym Ambasady RP.

Call Now ButtonZadzwoń teraz