Dzień kariery w „Budowlance”

Data publikacji: 31 października 2014

22 października w ramach VI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach odbył się po raz drugi Dzień Kariery w Budowlance. W tym roku szkoła wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnowskich Górach zorganizowała międzyszkolną imprezę, w której wzięło udział około 200 gimnazjalistów z powiatu tarnogórskiego.

Wśród zaproszonych gości byli: Członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Marian Szukalski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Ewa Brachaczek, dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Tarnowskich Górach Jadwiga Kubisa, starszy cechu Artur Friedberg oraz przedstawiciele Młodzieżowego Centrum Kariery w Katowicach i Radzionkowie oraz Młodzieżowego Biura Pracy w Pyskowicach i Tarnowskich Górach.

W programie „Dnia Kariery” znalazły się prezentacje Młodzieżowego Centrum Kariery w Radzionkowie „Wsparcie młodzieży przy wyborze kariery zawodowej” oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach „Rynek pracy dzisiaj i w przyszłości” a także turniej zawodoznawczy „Rozpoznaj swój zawód”, w którym rywalizowali uczniowie z 6 gimnazjów.

Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach.
II miejsce zdobyli uczniowie gimnazjum nr 5 w Rybnej, a III miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach. Uczniowie otrzymali cenne nagrody i upominki ufundowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach oraz przez przedsiębiorców współpracujących ze szkołą.

Podczas wspólnej zabawy uczniowie mogli poznać różne nowe zawody np. zawód groomera lub tanatopraktora, uzyskali też informacje o zmieniającym się rynku pracy i tendencjach, jakie tym zmianom towarzyszą.

W ramach IV Ogólnopolskim Tygodniu Kariery odbyły się również warsztaty „Planowanie własnej kariery” prowadzone przez doradcę zawodowego, w których uczestniczyli także nasi maturzyści. Mamy nadzieję, że po tych zajęciach znacznie łatwiej będzie im podjąć decyzje zawodowe.