Kolejowe perełki odzyskują blask!

Data publikacji: 4 listopada 2014

Stojące u zbiegu tarnogórskich ulic Styczyńskiego i Pokoju lokomotywy, stanowiące symbol Tarnowskich Gór, odzyskują blask. Renowację pochodzącego z 1893 roku parowozu Tp1-18 oraz spalinowozu manewrowego SM 15-25 prowadzi na zlecenie powiatu Śląski Zakład Spółki PKP Cargo S.A. Parowóz Tp1-18 wyprodukowany w 1893 roku w Niemczech jest jedynym takim egzemplarzem w naszym kraju. Drugi z eksponatów to wyprodukowany w Polsce w 1965 roku spalinowóz manewrowy SM 15-25 – jeden z dwóch takich zachowanych egzemplarzy z tej serii (drugi znajduje się w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie). Zakończenie prac przewidziano na piątek 7 listopada.