Capstrzyk rozpoczął obchody Święta Niepodległości

Data publikacji: 9 listopada 2014

Tradycyjnym capstrzykiem rozpoczęły się dziś obchody Święta Niepodległości. Jak co roku w świetle pochodni z tarnogórskiego Rynku na Cmentarz Wojenny przemaszerowała Kompania Honorowa Wojska Polskiego w asyście pocztów sztandarowych. Tutaj tradycyjnie odbył się apel poległych, w którym uczestniczyli żołnierze, kombatanci, harcerze, młodzież, mieszkańcy Powiatu oraz przedstawiciele władz samorządowych. Nie zabrakło również salwy honorowej, przemówień i kwiatów, które złożono pod pomnikiem ku czci żołnierzy poległych w I i II wojnie światowej. We wtorek 11 listopada w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła o godz. 10.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu do włączenia się w obchody.