Śląska biesiada w elitarnym towarzystwie 50 plus

Data publikacji: 9 listopada 2014

Na tradycyjnej Śląskiej Biesiadzie w Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie spotkali się wczoraj studenci tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Była świetna zabawa, śląskie maszkety, wspólne śpiewanie i pokaz nagradzanego na festiwalach w całej Polsce przedstawienia „Wyszkubki, czyli jak downi na Śląsku się żyło”. Słuchaczy UTW witali wspólnie: Magdalena Latacz, prezes uniwersytetu, Piotr Mankiewicz – właściciel radzionkowskiego muzeum, starosta Lucyna Ekkert i wiceburmistrz Tarnowskich Gór Piotr Skrabaczewski.

Jesteście państwo elitarnym towarzystwem 50 plus. Dziękuję wam za promocję powiatu, za tę wspaniała atmosferę, jaką zawsze tworzycie i za pozytywną energię – mówiła starosta Lucyna Ekkert.

Tego samego dnia Uniwersytet Trzeciego Wieku nagrodzony został przyznawaną po raz pierwszy w historii powiatu Nagrodą Starosty Tarnogórskiego. Nagrodę w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odebrała prezes UTW Magdalena Latacz.