Młodzi kierowcy sprawdzili swoje umiejętności

Data publikacji: 12 listopada 2014

I Powiatowy Rajd Młodych Kierowców pod patronatem Starostwa Powiatowego odbył się 8 listopada w Tarnowskich Górach. Młodzi kierowcy oceniani byli za to jak radzą sobie za kierownicą, ale także za znajomość przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Impreza została podzielona na dwie części: tę dla młodych kierowców, którzy dopiero nabierają doświadczenia za kierownicą oraz dla zawodników KJS. Dla tych pierwszych oprócz rajdu przygotowano dwie symulowane próby medyczne, które miały za zadanie pokazać, czy młodzież potrafi reagować w momencie wypadku na drodze. Pomysłodawczynią rajdu jest Jolanta Michałek, która na co dzień szkoli młodych ludzi w zakresie ratownictwa medycznego.

W czasie imprezy swoje umiejętności sprawdzić mogli także bardziej doświadczeni kierowcy w kategorii KJS (Konkursowa Jazda Samochodem).

Zwycięzcy rajdu:
Klasa 1 – Jakub Sulej; Wojciech Grzybek
Klasa 2 – Sebastian Dwornik; Tomasz Kwiecień
Klasa 3 – Łukasz Halama; Łukasz Usarek
Klasa gość – Jakub Kozielski; Anna Drużkowska
Klasa młodzi kierowcy – Zbigniew Wierzba

Gośćmi specjalnymi imprezy byli kierowcy, którzy startują w rajdach samochodowych mistrzostw Polski oraz wokalistka Marta X.