95 lat Związku Chórów i Orkiestr

Data publikacji: 17 listopada 2014

Jubileusz 95-lecia świętował 16 listopada okręg tarnogórski Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele w Miasteczku Śląskim. Po mszy w sali „Koral” odbyła się część oficjalna wydarzenia, podczas której wręczono odznaki związkowe i dyplomy. Spotkanie uświetniły koncerty orkiestry dętej z Miasteczka Śląskiego, chóru mieszanego „Sonata” z Kalet oraz chóru kameralnego „Fresco” z Tarnowskich Gór.

W okręgu tarnogórskim Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr zrzeszonych jest 18 chórów, 1 zespół folklorystyczny, 1 zespół wokalno – taneczny, 1 ludowy zespół śpiewaczy oraz 5 orkiestr dętych.
Więcej informacji o okręgu tarnogórskim Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr: http://www.szchio.okregtg.tarnogorski.pl/